Main menu

Лабораторія ДП ВІАЛАНД займається обслуговуванням всіх видів тахографів і внесена до "Переліку суб’єктів господарювання, які здійснюють встановлення, ремонт та технічне обслуговування тахографів" під номером UA049.

У відповідності до вимог ЄУТР (директива №3821/85), тахограф підлягає обо’вязковій перевірці не рідше ніж один раз в 24 місяці.

Тахограф, який вчасно не пройшов періодичне калібрування вважається несправним. Також калібрування тахографу необхідно проводити після заміни шин або заміни агрегатів коробки передач.

При встановленні на Ваш транспортний засіб цифрового тахографу, Вам необхідно протягом 7 днів після взяття його на облік і отримання державного реєстраційного номера провести калібрування тахографу.

Калібрування тахографів здійснюється у відповідності до вимог ЄУТР, за допомогою спеціального обладнання на сервісних центрах, які внесені в реєстр майстерень. Перевірка виконується з обов’язковим проїздом транспортного засобу на атестованій ділянці дороги або на гальмівному стенді.

ДП "ВІАЛАНД" здійснює калібрування тахографів стендовими методом на німецькому обладнанні ТМ BOSCH та Tacho Semmler. Стендова перевірка виключає сторонні фактори впливу у випробування та забезпечує достовірність всіх випробуваних показників. Від якості виконання калібрування залежать також показники як швидкість транспортного засобу, пробіг, який відображається на одометрі, робота обмежувача швидкості, а також як наслідок – кількість витраченого пального на певний пробіг.

Для великих підприємст ДП “ВІАЛАНД” здійснює послуги виїзної перевірки та калібрування аналогових та цифрових тахографів.

 Перелік марок тахографів, які можливо відремонтувати та відкалібрувати на ДП "ВІАЛАНД":

(kienzle) MTCO 1324/1390

Digital Actia (SmarTach)

CONTINENTAL VDO (DTCO1381) ИЛИ РАНЕЕ SIEMENS 1381

Digital Stoneridge

Digital EFKON (EFAS)

SE5000

VR2400

FTCO 1319

Motometer EGK100

kienzle 1308/1311/1314/1318

Повірку тахографів не варто плутати з калібруванням, оскільки повірку здійснюють виключно спеціалізовані лабораторії, які атестовані у відповідності до вимог Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність”. Повірка цифрових тахографів здійснюється раз на шість років, аналогових – раз на чотири роки.

Повірку тахографів здійснюють обласні відділення метрології. Для проведення повірки необхідно правильно демонтувати тахограф, а після повірки – змонтувати в штатне місце автомобіля та опломбувати. Повноваженнями демонтажу/монтажу тахографів наділені лише компанії, які внесені в реєстр майстерень.