Main menu

ДП “ВІАЛАНД” виконує перевірку транспортних засобів міжнародних автоперевізників на відповідність вимогам резолюцій Європейської Конвенції Міністрів Транспорту  (сертифікація ЄКМТ, з 2006 року - МТФ ). 

Для перевірки готовності сертифікатів ЄКМТ перейдіть за посиланням: https://www.cemt.insat.org.ua

Необхідні документи та вимоги до ТЗ (окрім відповідних вимог до технічного стану та екологічних норм):

1. Сертифікат відповідності категорії моторного ТЗ / Сертифікат відповідності вимогам безпеки для причіпів/напівпричіпів (заводський сертифікат).

2. Техпаспорт.

3. Наявність чинного калібрування тахографу для моторного ТЗ.

4. Довіреність, у разі отримання послуг працівником ю.о.

Перевірка транспортних засобів виконується на їх відповідність екологічним та технічним нормам безпеки, які встановлені Міжнародним транспортним форумом ( МТФ ).

У відповідності до Декларації, прийнятої Радою Міністрів ЄКМТ 17-18 травня 2006 року в м.Дублін, ЄКМТ перетворена в Міжнародний транспортний форум ( МТФ ).

З січня 2014 року на сайті МТФ опублікована остання версія документу “Багатостороння квота ЄКМТ. Посібник користувача” ( посилання http://www.itf-oecd.org/sites/default/files/docs/13mqguideru.pdf ).

В системі багатосторонніх дозволів ЄКМТ термін “категорія” включає в себе певні вимоги до екологічних характеристик транспортного засобу (рівень шуму та викидів токсичних речовин) і комплекс вимог по конструктивній безпеці. Категорії моторних транспортних засобів в системі ЄКМТ отримали наступні назви: “Зелений”, “Особливо зелений та безпечний”, “ЄВРО III безпечний”, “ЄВРО IV безпечний”, “ЄВРО V безпечний”, “ЄВРО VI безпечний”.

Категорії транспортних засобів в системі багатосторонньої квоти ЄКМТ

Категорія транспортного засобу

Нормативи по викидам токсичних речовин (стандарт)

Документ про введення стандарту в багатосторонню квоту ЄКМТ

 

Нормативи по шуму. Максимальне значення, дБ(А) (p=>150 кВт)

Вимоги до конструктивної безпеки

"Зелений"

Євро 1

Резолюція ЄКМТ СЕМТ/СМ(91)26/FINAL

 

80

Відсутні

"Особливо зелений та безпечний"

Євро 2

Резолюція ЄКМТ СЕМТ/СМ(95)4/FINAL

 

80

Відсутні

"ЄВРО III безпечний"

Євро 3

Резолюція ЄКМТ СЕМТ/СМ(2001)9/FINAL

 

80

Наявні

"ЄВРО IV безпечний"

Євро 4

Резолюція ЄКМТ СЕМТ/СМ(2005)9/FINAL

 

80

Наявні

"ЄВРО V,VI  безпечний"

Євро 5, Євро 6

Багатостороння квота ЄКМТ. Посібник користувача

 

80

Наявні

Транспортні засоби, які здійснюють вантажне перевезення по багатостороннім дозволам ЄКМТ, обов’язково повинні мати на борту повний комплект сертифікатів, які підтверджують відповідність вимогам до категорії (моторні ТЗ), вимогам безпеки (причіпи та напівпричіпи) та придатність до експлуатації.

Комплект сертифікатів до дозволу ЄКМТ

Сертифікат відповідності категорії моторного ТЗ - видається заводом-виробником, або його офіційним представником в країні реєстрації. Сертифікат відповідності категорії оформлюється на спеціальному бланку світло-зеленого кольору. Для категорій "ЄВРО III безпечний", "ЄВРО IV безпечний", "ЄВРО V безпечний", “ЄВРО VI безпечний” прийнята єдина форма бланку.

Сертифікат відповідності вимогам безпеки для причіпів/напівпричіпів – видається заводом-виробником, або його офіційним представником в країні реєстрції. Сертифікат відповідності вимогам безпеки оформлюється на спеціальному бланку світло-жовтого кольору.

Сертифікат придатності до експлуатації – видається організацією, яка визначена та контролюється країною реєстрації ТЗ. Сертифікат підтверджує відповідність поточного технічного стану ТЗ європейським вимога щодо безпеки та охорони навколишнього середовища при експлуатації.

В Україні організацію перевірок для оформлення сертифікатів придатності (сертифікація ЄКМТ) виконує ДП “ВІАЛАНД”. Сертифікати оформлюються після проведення перевірки технічного стану транспортного засобу на спеціальному бланку білого кольору. Сертифікати придатності до експлуатації дійсні 12 місяців з моменту (дати) видачі. 

Ціни на випробування можна дізнатися за посиланням: http://vialand.com.ua/index.php/prices